איך עושים משלוחים מארה"ב לישראל – buy2usa

0

אז איך שולחים לישראל חבילות שקניתם בארה"ב?

 • נכנסים לאתר buy2usa דרך הלינק הזה, נרשמים ומקבלים כתובת שהיא ייחודית רק לכן. למה זה חשוב כתובת ייחודית רק לכן? בצורה כזאת יהיה אפשר לקשר בין החבילה שלכן אליכן, ללא בעיות ומיידית דרך מערכת שסורקת את הכתובת. כך לא ייוצר מצב שהחבילה שלכן תגיע, ותאלצו להמתין כמה ימים עד שהחבילה תקושר אליכן. החבילה מגיעה, נסרקת, והודעה נשלחת אליכן לאימייל בצורה אוטומטית (וזה אדיר, שתדעו. אחת הבעיות שהייתי נתקלת בהם בעסק שהיה לי למשלוחים מארה"ב לישראל היה לקשר בין החבילה ללקוח. זה היה תהליך מסורבל שבו הלקוח היה צריך לשלוח לנו את האימייל שהוא קיבל מהחברה לאישור הקניה כדי לעזור לנו לקשר בין החבילה ללקוח ועדיין היו לנו חבילות שלא ידענו למי הן שייכות  במשך כמה ימים טובים. מערכת ממוחשבת כזאת מונעת בעיות כאלו וזה מצוין, יעיל וחוסך זמן וטרחה ללקוח).
 • מתחילים לקנות. איפה שבא לכן. כמה שבא לכן. הנה לינק לפוסט של קניון ווירטואלי. יש שם מכל טוב של חנויות לכל (כמעט) מה שאתן רוצות לקנות. אם אתן קונות מחנות אחת, למשל מאמזון, אני ממליצה לסמן במהלך הצ'ק אאוט את האופציה של לאחד חבילות. לאמזון וגם להרבה אתרים אחרים יש אופציה שבה ניתן לאחד את כל המוצרים (או כמע את כולם) לחבילה אחת או שתיים.
 • כשהחבילה תגיע, כאמור, את תקבלי הודעה אוטומטית על הגעת החבילה, משקלה והתשלום. התשלום יוערך על פי: 7$ לפריט לבוש בתקופת החורף , מינימום 3 פריטים בחבילה, או לפי משקל החבילה, הנמוך מביניהם. מחירון החורף תקף למשלוחים מנובמבר עד פברואר. מחירון הפריט אינו תקף על מעילים, ג'קטים, סוודרים, ביגוד סקי ותחפושות
  יש לך טבלה פה בסוף העמוד של עלויות לפי משקל כדי לקבל הערכה לגבי העלויות. בעיקרון, הכי קל לקחת ככלל אצבע שפריט יעלה בסביבות 7$ למשלוח, ואז אם זה יוצא פחות – הרווחתם. בכל מקרה, כשבודקים כדאיות, לא צריך לבדוק האם המוצר עלה 5$ והמשלוח 7$, אלא האם מוצר שעולה $12 כלומר בערך 45 שקלים עולה יותר בארץ ומה החיסכון.
 • יש לך עוד חודש איחסון חינם! (שזה נהדר, לא מצאתי עדיין חברה ששומרת את המוצרים בחינם למשך חודש שלם).
 • במידה ואת רוצה לאחד חבילות, את יכולה לעשות כן בצורה עצמאית (וכך גם להחליט מה יהיה בכל חבילה) באתר. העלות היא 3$ לאיחוד (וגם אחרי התשלום לאיחוד, המשלוח דרכם יוצא ברוב המקרים זול יותר מכל חברה אחרת).
 • מחליטים איך רוצים לשלוח את החבילה – אם דרך האוויר או דרך הים (דרך הים, אם יש לכן זמן להמתין, יוצא הרבה הרבה יותר זול. זה ממש נהדר לשלוח ככה חבילות גדולות כי המחיר מאוד נמוך למשקל גבוה).
 • משלמים ושולחים.
 • אחרי מספר ימים ספורים (אם שלחתן דרך האוויר) או קצת יותר (אם שלחתן דרך הים) השליח ידפוק על דלתיכן וייתן לכן (ללא טרחה של ללכת לקחת את החבילה) את החבילה שלכן.

תתחדשו ותהנו, ותיזהרו – זה ממכר :-) 

 

שאלות שחייבים לשאול כל חברת משלוחים לפני ששולחים איתה: 

 1. איך אתם שולחים את החבילה? (דרך הדואר, באמצעות מטוסים (קניית שטחי מטוסים), עם חברת משלוחים כמו פדקס או יו פי אס)
 2. האם יבקשו ממני עוד כסף לאחר שהחבילה תגיע לישראל? (למשל, במשלוחים דרך הדואר, יתכן שתקבלו הודעה להוסיף עוד 100 שקלים או יותר עבור מיסים או מעמ. האם החברה שאתם שולחים דרכה יכולה להבטיח שזה לא יקרה? אם לא, קחו בחשבון שלמחיר הסופי כדאי להוסיף עוד סכום).
 3. האם יכולים לחייב אותי בכרטיס האשראי בעוד סכום אחרי שהחבילה הגיעה? (למשל פתאום תגלו חיוב של עוד 50$ בכרטיס אשראי מבלי שאישרתם את זה כי החברה טענה שהיא שילמה מיסים מאוד גבוהים עבור החבילה שלכן. שימו לב לזה ואל תיפלו לזה. החוק לגבי מיסים ומעמ מאוד ברור ואפשר לדעת מראש מה יהיה הסכום לגביה ואם החברה יכולה לגבות את זה מראש – מה טוב. אחד הפלוסים הגדולים עם buy2usa זה שהם אומרים מראש מה הסכום לגביה. אין כל מיני גביות אחר כך).
 4. האם יש מספר מעקב לחבילה? (שימו לב שיש הבדל בין מספר מעקב לבין מספר טופס מכס. במידה והחבילה שלכן למשל נשלחת דרך הדואר, לכל טופס מכס שחייבים למלא עבור כל חבילה שנשלחת מארה"ב אל מחוץ לגבולות ארה"ב, יש מספר. אבל המספר הזה אינו מספר מעקב, רק מספר טופס כך שבמידה והחבילה לא הגיעה, אי אפשר להסתמך על המספר טופס מכס כדי לדעת איפה היא. בעבור מספר מעקב יש לשלם סכום כסף שנוסף שלעיתים קרובות הופך את המשלוח ללא כדאי).
 5. תוך כמה זמן החבילה מגיעה לישראל?
 6. האם החבילה מגיעה אלי הביתה או האם אני צריכה ללכת פיזית כדי לקחת אותה?
 7. מה קורה אם החבילה לא מגיעה? מי אחראי על כך? האם אני צריכה לספוג את העלות של המשלוח והחבילה שהלכה לאיבוד או החברה ששלחה לי אותה? האם אני צריכה לשלם ביטוח יקר עבור החבילה? אחרי כמה זמן אני מקבלת כסף בחזרה אם החבילה לא מגיעה? אילו שאלות שמאוד מאוד חשוב לשאול מראש.

 חשוב לציין שbuy2usa היא לא החברה שלנו בשום צורה ואופן. אנחנו ממליצות עליה לאחר מחקר שוק שעשינו על מספר חברות ששולחות מארה"ב לישראל, ולאחר שלי (קרן- אור) הייתה חברה של משלוחים מארה"ב לישראל. אחרי שראיתי שהמחירים של buy2usa הם ללא תחרות, והשירות שלהם ללא תחרות, החלטתי שאני לא ממשיכה במשלוחים אלא ממליצה על מי שיכול לתת לכן, הלקוחות, את הערך הגבוה ביותר עבור הכסף שלכן.

סיפור קטן שלי: באפריל 2011 כשהגיתי את הרעיון של העסק למשלוחים ופתחתי אותו, עשיתי את זה אחרי שגלשתי רבות בפורום הריון ולידה בתפוז בתקופת ההריון שלי וראיתי כמה חברות שלי היו משלמות על אותם מוצרים שאני הייתי קונה בארה"ב. ההפרשים היו של 100-400 אחוזים! זה ממש הכעיס אותי.  החלטתי שאני פותחת עסק חברתי, שיעשה משלוחים מארה"ב לישראל. המטרה הייתה להרוויח על הזמן שאני מקדישה לזה (אבל לא יותר מזה, לא תכננתי להתעשר מהמשלוחים :-)) ושעדיין הקניה תצא משתלמת ללקוחות. במשך שנה וארבעה חודשים בהם העסק עבד וחבילות נשלחו לישראל,  מחיר העמלה ההתחלתי של $15  נשאר כמות שהוא, מהסיבה החברתית. אבל היום, אני רואה שלמשל במשלוח של חצי קילו התעריף של העסק הישן שלי היה $28.17 בעוד buy2usa לוקחים 22$. וההפרשים בין המחירים שהיינו גובים בעסק המשלוחים שהיה לי למחירים של buy2usa  רק גדלים ככל שהמשקל של החבילה גדל. לכן החלטתי להפסיק לעשות משלוחים, ולתת למומחים שמספקים לכן שירות זול יותר ומהיר יותר (כי הם קונים שטחי מטוס, ולא משתמשים בדואר) לעשות את זה.

טיפים – 

איך יודעים כמה שוקלת חבילה?

אם למשל שולחים בגדים, אני ממליצה לקחת את אותן מספר פריטים שאתן מתכוונות להזמין ולהחזיק ביד ואז לעלות על משקל ביתי עם הבגדים ובלי לפחות שלוש פעמים (כי משקל ביתי הוא לא מספיק רגיש למשקל הבגדים, ולכן כדי לקבל הערכה גסה אבל מדויקת, כדאי לעלות מספר פעמים על המשקל). חשוב שהבגדים יהיו פחות או יותר בגודל הרצוי ושיהיו בהתאם לעונה בשנה (כלומר, תבדקו כמה שוקלים בגדי חורף אם אתם קונות בגדי חורף, כי סווצ'ר עם קפוצ'ון שוקל יותר מחולצה קצרה).

לפעמים תוכלו למצוא את מה שאתן קונות באתר של אמזון. גם אם אתן לא קונות מאמזון, פשוט תעשו קופי פייסט לשם המוצר שאתן קונות לתוך האתר של אמזון. תמצאו שם בוודאות את המוצר או משהו דומה לו ובאמזון כותבים את משקל החבילה ומימדיה, כך שאתן יכולות לקבל מושג לגבי משקל החבילה. באתר של buy2usa יש מחשבון שמקושר לאמזון, וכל מה שצריך לעשות זה רק לשים את שם המוצר או לינק לאמזון. המחשבון כבר יחשב לכן את כל העלויות.

 מיסים:

החל מינואר 2012, לא משלמים מכס על קניות של עד $320.

בקניות עד $75 לא משלמים מכס ולא משלמים מעמ.

בקניות מעל $75 משלמים מעמ. המעמ הוא 17%. בעבר, היתרון של חברת המשלוחים שהייתה לי היה שפיצלנו חבילות בכדי לנסות ולהימנע ממעמ, אבל היום זה לא בהכרח משתלם שכן התעריף של דואר ארה"ב עלה, כך שפיצול למשל לשתיים או שלוש חבילות יכול לעלות יותר מתשלום מעמ של 17%.

לפרטים נוספים בנושא מיסים ומעמ הנה לינק לרשות המיסים.

לעוד שאלות, אתן מוזמנות לפנות לפוסט השאלות והתשובות שלנו. אם לא מצאתן תשובה לשאלה שלכן, אנחנו פה, כרגיל לכל שאלה תהיה והבהרה:

contact@trendy-mom.com.

 

Happy Shopping Everyone!

Xoxo,

קרן- אור

Leave A Reply