חיתולים רב פעמיים – או איך להוזיל את הוצאת החיתולים בהזמנה מארה"ב.

0
חיתולים רב פעמיים זה משהו שתמיד סיקרן אותי, ומאוד הייתי רוצה לנסות, מהמון סיבות – העובדה שיש בזה פחות חומרים מזיקים מאשר בחיתולים חד פעמיים, העובדה שהם טובים יותר לאיכות הסביבה, העובדה שהם מקלים על הגמילה הן רק חלק מהסביות, אבל לצערי בבית שלי הוטל וטו.
את הפוסט הזה כתבה עינב רז, רופאת שיניים לילדים, סטודנטית לרפואה סינית ומטפלת בשיאצו, אימא מדהימה שאני עפר לרגליה ובעיקר חברה אהובה שלי (קרן- אור) שלימדה אותי המון על אהבה בין אנשים, אהבה למקום שבו אנחנו נמצאים, וממשיכה ללמד אותי כל יום מחדש איך לשמור על הסביבה עבור הילדים שלנו.
"אז אני אוהבת דברים טבעיים. כמו פעם. חזרה לשיטות הישנות והבטוחות.
ככה הגעתי לחיתולים רב פעמיים. כאלה כמו שאמא שלי השתמשה איתי ועם אחיי. נכון זה סטייט אוף מיינד שונה לגמרי. אבל הרבה יותר מעניין ומגוון.
עם ביתי הבכורה השתמשתי בחתולי במבו. אלו חיתולים חד פעמיים אקולוגיים על בסיס תירס מתוצרת דנמרק. ידעתם שלחיתול לוקח בממוצע כ -500 שנה להתפרק?
הקיימות והמצב האקולוגי של הכדור חשובים לי מאוד. איזה עולם אנחנו משאירים אחרינו לילדינו? אז החלטתי לעבור להשתמש בחיתולים רב פעמיים. יש כל כך הרבה יתרונות ובעייני רק חיסרון אחד.
עלות:
אז נכון. בהתחלה זה יקר. מדובר על עלות של כ 30-65 ש״ח לחיתול (אם שולחים מארה״ב, בארץ הרבה יותר יקר) וצריך כ -20 חיתולים לילד אם לא רוצים לכבס כל יום. אבל המחיר הוא משתווה לעלות חיתולים חד פעמיים של כחצי שנה. והרב פעמיים, הם לתמיד…. (בדכ. יש יוצא מהכלל ועל כך בהמשך)
אקולוגי:
כמובן. לא משליכים פלסטיקים וניילונים שאינם מתפרקים ומזהמים.
בריאות:
כמובן. החיתול הרב פעמי עשוי בד כותנה, פליז או המפ. הוא אינו מולבן בכלורין ואינו מכיל חמרים כימיים שונים שבאים במגע עם עור התינוק ולכן יש הרבה פחות סיכוי לתפרחת חיתולים.
בנוסף בגלל שהחיתול נרטב ונשאר רטוב, הילד לומד מגיל מאוד צעיר מודעות לצרכים וקל יותר לגמול.
אלגנטיות ואסתטיות:
יש מגוון סוגים, צבעים גוונים וכיסויים יפהפיים שעושים כיף ונעים בעיניים.
חסכון: 
חיתולים רב פעמיים גדלים עם הילד ואף עוברים מילד לילד. חסכון אדיר בהוצאה אחת מהעיקריות בגידול ילדים.
אז איך זה בעצם עובד?
קיימים כמה סוגים של חתולים ר״פ וכמובן מליון חברות ומותגים. אני בדקתי 2 שאליהם הכי התחברתי ובהמשך אותם קניתי.
חתולי כיס – חיתול שמורכב משתי שכבות. שכבה חיצונית אטומה למים שמונעת דליפות ושכבה פנימית שעשויה בדכ כותנה, פליז או המפ שהיא שכבה סופגת. בין שתי השכבות ישנו כיס שאליו נכנסת הרפידה. הרפידה יכולה להיות עשויה כל בד סופג החל מריבועי טטרא גזורים, פלנל ועוד רפידות מוכנות ותפורות מהמפ בעלות כושר ספיגה מוגבר.
חיתול + כיסוי – מכנסי חיתול שעליהם מולבש כיסוי או פריפולד וכיסוי. פריפולד הוא חיתול מקופל מראש שעוטף את התינוק ונסגר בסוגרן מיוחד. עליו מלבישים כיסוי והוא מתאים לחודשים הראשונים. פריפולד יכול להיות קנוי, או ניתן להכין לבד מחיתול טטרא. הכיסוי העליון יכול להיות ממגוון חמרים סנתטיים או טבעיים מניילון ועד צמר שנטבל בלנולין.
אול אין וואן – חיתול שמורכב מכיסוי, שכבה פנימית סופגת ורפידה מחוברים ביחד.
כל חברה מייצרת את החיתולים שלה באופנים שונים. אני אהבתי את הפי הייניס ואת קושיז.
הפי הייניס מייצרת חיתולי וואן סייז. זה חיתול שבאמצעות טיקטקים ניתן להגדיל ולהקטין את גודלו וכך למעשה החיתול גדל עם הילד מלידה ועד גמילה. יש גם חיתולים בגדלים לפי משקלים. קושיז מייצרת חיתולים לפי משקלים. החסרון בחיתולים לפי גודל הוא שכשהתינוק גדל צריכים לקנות סט נוסף של חיתולים במידות חדשות.
החסרון הגדול של הר״פ הוא ההתעסקות איתם. ההפרדה של הצואה והכביסה. אך גם לזה פתרון – נייר אורז מתכלה שמונח על הרפידה, ומושלך לאסלה.
החיתולים מכובסים במכונת כביסה רגילה ומיובשים בשמש. והכי טוב שמש. היא מלבינה ומחטאת. אצלי גם אחרי חודשים של שימש החיתולים היו עדיין לבנים מאוד, רכים ונעימים.
דוגמאות:
הפי הייניס אול אין וואן, וואן סייז – חיתול כיס + רפידה שמשנה גודל (הערה של קרן- אור: שימו לב שצריך לקנות מחנויות כמו Amazon או Diapers כי האתר עצמו אינו מוכר חיתולים. ויש להם עיצובים מאלפים לחיתולים).
קושיז אול אין וואן 

(גם באתר הזה תתרשמו, ואז תופנו לאתרים אחרים כדי לקנות. למשל, כמובן, Amazon)
אתר Diapers.com הוא אתר מעולה לצײַוד תינוקות עם המון הנחות ומבחר רב של חיתולים רב פעמיים, ובהרבה מקרים יש אליו גם קופונים מעולים."
עד כאן מעינב, ולמעריצות אמזון כמוני (קרן- אור), יש את רוב החיתולים גם באמזון, באותם מחירים (לפעמים זולים יותר) ואני אישית תמיד מעדיפה לקנות מאמזון, כי אני מכירה את האתר, יודעת כמה מהר הוא מגיע, כל הפרטים של הכתובת כבר נמצאים שם וכמו שראיתן בפוסט הזה, יש דרך כמעט תמיד למצוא את אותו המוצר, חדש, ובהנחות משמעותיות. שימו לב שלכל דוגמא, יש גם לינק לאמזון, וגם לחנות עצמה (שלעיתים כלל לא מוכרת את המוצר עצמו, אלא רק מהווה אתר למוצר).
ודוגמא אחרונה לחיתולים רב פעמיים ששמעתי עליהם מכמה חברות:
BumGenius:
גם בחיתולים רב פעמיים, ההפרש בין ישראל לארה"ב הוא גדול, וגם עם מוסיפים לחישוב את עלות המשלוח לישראל, עדיין יש חיסכון גדול.
אנחנו כרגיל פה לכל שאלה, וגם לשמוע רעיונות או מוצרים שהייתן רוצות לקרוא עליהן.
שבוע מעולה לכולן ושוב תודה לד"ר עינב רז האהובה.
קרן-אור

Leave A Reply

  • איך יהיה להם נוח בנסיעה:
  • רשימת חנויות מכל הקטגוריות
    \
  • לייק קטן ואתם איתנו!